Корисно знати

Види троянд

Троянда — багаторічна кущиста рослина з колючими гілками та видовженим листям, листя мають зубчасті краї, і, часто, кілька шипів на нижній частині; квітки бувають прості, махрові, різнокольорові; після цвітіння з’являються плоди (шипшина). Висота троянди досягає до двох метрів. Завдяки багаторічній роботі селекціонерів у всьому світі налічується більше 6 000 сортів троянд.

Листя більшості видів троянд 5-15 сантиметрів завдовжки, перисті. Листя, як правило, має зубчасті краї, і часто кілька шипів на нижній частині. Завдяки зусиллям селекціонерів, кожен рік на ринку з’являються нові сорти троянд всіх груп – ще більш зимостійкі і квітучі – це підвищує шанси садівників прикрасити свій сад «королевою квітів».

Види троянд:

Троянди Патіо

Це класичні троянди які можна зустріти майже на кожному подвір’ї. Відрізняються різноманітними формами бутонів, висотою до 60 см. Квітки поодинокі або зібрані в суцвіття. Квітники або вазони з цими квітами гарно виглядають і є прикрасою подвір’я. Також троянди цієї групи рекомендуються для вирощування на бордюрах і для зрізу.

Мініатюрні троянди (кімнатні або карликові)

Висота таких троянд не більша 30 см, квітки дрібні (діаметром до 2 см). Карликові троянди можна висаджувати у клумби, але на зиму їх потрібно утеплити або пересадити в горщики і вирощувати у кімнатних умовах. Прикладом таких троянд є: Bebi Darling, Dudy Fischer, Yellow Doll ,Scarlet Gem.

Шрабові троянди

Це сорти, які утворюють густі і високі кущі до 2 м, цвітіння тривале, у більшості сортів багаторазове.

Такі троянди вирощують невеликими групами на клумбах. Ці квіти невибагливі, зимостійкі.

Використовують шрабові троянди для невисоких живоплотів, створення кулеподібних різнокольорових плям у саду. Прикладом таких троянд є Rosa Sahara, Rosa Siesta, Rosa DeniseGrey, а також троянди Davida Austina.

Ліанові троянди (що плетуться)

Це такі троянди, пагони яких досягають від 2 до 5 метрів. Ліанові троянди ростуть вгору і чіпляються за дерева за допомогою колючок. Найчастіше такі троянди використовують для декору арок, стовпів, стін, огорожі та альтанок. Існують сорти з дрібними та великими квітами, різнокольорові, запашні, з повторним цвітінням.

Найбільш популярна Rosa Rambler різних кольорів.

Штамбові троянди

Це нащеплені троянди. Садівники використовують стебло і корінь троянди (шипшини) несортової і прищипують сортові види троянд. В результаті такої роботи утворюються трояндові дерева. Розрізняють такі троянди: мініатюрні ( карликові) штамбові – висотою до 45 см , напівштамбові – висотою до 1м, каскадні – висотою до 1,5 м. Такі троянди використовують для створення незвичних декоративних садів, для зонування подвір’я.

Чайні троянди (чайно-гібридні троянди)

Такі троянди вирощують для збору і переробки пелюстків. Кущі використовують для групових та поодиноких посадок. Висота троянди до 1.5 м, діаметр квіток – 10-14 см. Головними характеристиками квітки є її форма, забарвлення і аромат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *